Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w XXI Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, która odbędzie się w Częstochowie, 19-21 stycznia 2017 roku. Z wielką przyjemnością gościć będziemy na niej znakomitych prelegentów, specjalistów i przyjaciół Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Tematem przewodnim konferencji będą słowa Św. Jana Pawła II: „Nie żyje się, nie kocha, nie umiera na próbę.”.

Życie to płomień, który podsycany jest przez miłość, jak przez tlen. To dzięki miłości płomień życia istnieje, daje ciepło i rozjaśnia mrok. Śmierć to tylko podmuch, który gasi płomień, pozostawiając na ziemi całą miłość. Mamy jedyną szansę, by żyć, a odchodząc nie chcemy nic żałować. Umierać możemy świadomie, bez strachu, w gronie przychylnych nam osób. Hospicjum pomaga przygotować się chorym na ten czas, okazując miłość i wsparcie drugiemu człowiekowi, budujemy siebie na nowo. Pomagając sprawiamy, ze nasze życie jest wartościowe, nie chcemy nic powtarzać, nie potrzebujemy cofać czasu. Słowa Jana Pawła II są dla nas drogowskazem, żeby żyć w pełni szczęścia, kochać całym sercem i dokonywać wyborów, których nie będziemy żałować.

Poprzednia XX Jubileuszowa Konferencja była dla nas wielkim wydarzeniem pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Wierzymy, że przyszła edycja konferencji pozwoli umocnić się w dalszych działaniach i spełni Państwa oczekiwania.

Zapraszamy na XXI Konferencję naukowo szkoleniową Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, która będzie wspaniałą okazją na spotkanie i wymianę doświadczeń w gronie osób zaangażowanych w realizację i rozwój opieki paliatywnej i ruchu hospicyjnego.